Technológie napájania a motorov

Technológie napájania a motorov

Kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje výkon všetkých motorových zariadení v závode, je napájanie a typ motora, ktorým bude vozidlo vybavené.

 

Dodávka paliva: Morello navrhuje 3 rôzne možnosti paliva

  • Vozíky poháňané batériou
  • Vozíky poháňané naftou
  • Hybridné vozíky pre veľké zaťaženie

 

Typy motorov: je možné namontovať 2 typy motorov

  • Elektrické motory
  • Hydraulické motory

 

Hoci spoločnosť Morello postavila a dodala klientom plošinové vozíky poháňané všetkými uvedenými technológiami, čoraz viac priemyselných spoločností vidí a chápe výhody technológie poháňanej batériami a elektromotormi.

Vozíky poháňané batériami sú pre priemyselné podniky zďaleka najobľúbenejšou voľbou, pretože ich výhody výrazne prevyšujú výhody naftovej alternatívy. V dôsledku toho je táto oblasť kľúčovou expertízou spoločnosti Morello a keďže sa batériová technológia naďalej vyvíja, umožní to v budúcnosti ešte väčšie výhody.

Výhody vysokovýkonných vozíkov na batérie

Žiadne znečisťovanie ovzdušia: vozíky poháňané batériami neznečisťujú ovzdušie. Keďže neobsahujú emisie, môžu sa používať v interiéri aj exteriéri bez obáv z ovplyvnenia kvality ovzdušia. Prístup do všetkých oblastí!

 

Vzdialené monitorovanie: batérie, najmä lítiové batérie, možno konfigurovať a monitorovať na diaľku z hľadiska prevádzkových hodín, používania, opotrebenia a zníženia prestojov.

 

Žiadne znečistenie hlukom: Batériový pohon je nekonečne tichší ako dieselové motory a umožňuje oveľa tichšie pracovné prostredie. Prevádzka bez hluku 24 hodín denne. Vo dne aj v noci!

 

Úspora nákladov: Elektrická energia je lacnejšia ako nafta! Ročné úspory sú v porovnaní s vozíkmi poháňanými naftou značné. Náklady na kilometer alebo míľu sú masívne nižšie. Žiadna súťaž!

 

Nulová bežná údržba: Elektromotory poháňané batériami nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Výhody v oblasti nákladov a efektívnosti sú samozrejmé.

Odolnosť voči budúcnosti: vďaka možnosti zvýšenej automatizácie, nulovému vplyvu na životné prostredie a diaľkovému monitorovaniu účinnosti je batériové napájanie dlhodobou investíciou s najnižším rizikom.

 

Všetky tieto výhody sa rovnajú nižším nákladom, vyššej produktivite, prínosom pre CSR a prispievajú k zabezpečeniu vašej prevádzky do budúcnosti.

 

Elektrické trakčné motory sa v súčasnosti stali prvou voľbou pre väčšinu priemyselných podnikov, ktoré predbehli používanie hydraulických motorov. Používanie elektrických motorov, ktoré sú riadené pomocou PLC a najnovšej generácie meničov, prináša viacero výhod a vysokú účinnosť.

Výhody vysokovýkonných plošinových vozíkov poháňaných elektromotorom

Úspora nákladov: náklady na kilometer alebo míľu sú nižšie ako pri hydraulickej alternatíve. Elektromotory poháňané priamo batériou alebo dieselovým generátorom sú účinnejšie ako hydrostatický prevodový systém.

 

Žiadne hlukové zaťaženie: Elektromotory sú výrazne tichšie ako hydromotory poháňané hlučným hydraulickým čerpadlom, a tak znižujú hlukové zaťaženie závodu, čo je obzvlášť výhodné v 24-hodinovom, dennom a nočnom pracovnom prostredí.

 

Čistejšie: Elektromotory nemajú žiadny olej, ktorý by unikal! Elektrický variant je jednoducho čistejší a šetrnejší k životnému prostrediu. Udržuje všetky podlahy čisté.

 

Nulová bežná údržba: Elektromotory na striedavý prúd nevyžadujú bežnú údržbu. V prípade, že je potrebný technik, väčšina ľahko dostupných kvalifikovaných elektrikárov dokáže poskytnúť podporu. Hydraulické systémy potrebujú veľa bežnej a mimoriadnej údržby a vyžadujú podporu kvalifikovaného hydraulického technika.

Diaľkové monitorovanie: Elektromotor vybavený snímačmi možno presne ovládať. Možnosti diaľkového monitorovania a riadenia zabezpečujú väčšiu presnosť a ovládateľnosť, lepšiu diagnostiku, celkovú spoľahlivosť, menej prestojov a väčšiu automatizáciu. To pri hydraulických motoroch nie je možné. Bezpečnosť: Plošinový vozík poháňaný elektromotorom zaručuje oveľa vyššiu úroveň bezpečnosti ako vozík s hydraulickým motorom. Elektromotor má všetky zabudované bezpečnostné prvky a komponenty, ktoré poskytujú hlavní výrobcovia automatizačných komponentov (Siemens, SICK a ďalší). Životnosť: z dlhodobého hľadiska sa môže predĺžiť životnosť vozidiel, pretože keď príde čas, je oveľa jednoduchšie a lacnejšie vymeniť elektromotor ako hydraulický motor.

 

Vozíky Morello sa v súčasnosti z väčšej časti vybavujú elektromotormi vzhľadom na prevažujúce výhody v porovnaní s alternatívnymi technológiami.

Výhody hybridných vysokovýkonných vozíkov

V porovnaní s plne elektrickým vozíkom je hybridný model užitočnou alternatívou z jedného konkrétneho dôvodu: neobmedzená autonómia prevádzky.

 

Prevádzkovateľ môže prepnúť z batériového napájania (úplne bez emisií) na dieselový pohon jednoduchým otočením vypínača. Vozík Hybrid môže pokračovať v práci neobmedzene dlho, pretože sa nemusí zastavovať na dobíjanie, ani na výmenu batérií (odstránenie vybitej batérie nabitou batériou). Keď hybridný vozík pracuje s dieselovým generátorom, ten napája palubnú batériu. Hybridný model má teda mnohé výhody vozíka poháňaného batériou s neobmedzenou prevádzkovou autonómiou.

 

Keďže táto možnosť má viac palubnej technológie, je to samozrejme nákladnejšia možnosť, ktorú treba posúdiť na základe prevádzkových cieľov spoločnosti.